Ekip

2019 yılında hayata geçen ISS bahçe atölyesi ekibi mesleğinde uzman deneyimli ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarlarından oluşmaktadır. Peyzaj mimarları; bahçeye dair tüm tasarım ilkelerinden bahçenize bir kimlik kazandırmanız için bahçe türlerinden(Country bahçeler, modern bahçeler, Japon bahçeleri, Akdeniz bahçeleri), bahçenize seçeceğiniz ağaçlar ve onların ihtiyaçlarından, bahçenize renk katan çiçekler ve onları hangi alanlarda nasıl kullanabileceğinizden, sert zemin tasarımlardan yeni trend obje ve taşlar ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşırken; Ziraat mühendisleri de; bahçenizdeki sürdürülebilirliği sağlamanız için bitkilerinize, çimlerinize nasıl bir bakım uygulamanız gerektiğinden, bitkilerinizde en sık rastlanan hastalık, zararlılardan ve mücadele yöntemlerinden budama zamanları ve teknikleri, gübreleme zamanları ve miktarları ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri sizlere paylaşacak.

ASLIGÜL SAVÇIN

Peyzaj Mimarı

ISS Bitki bakım Hizmetleri Mükemmellik Merkezi Direktör Yardımcısı’dır. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj mimarlığı bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılından bu yana peyzaj tasarım projelendirme ve uygulama, görevlerinde bulunmuştur. Mesleğini icra süresince edinmiş olduğu tüm deneyim ve birikimi; ISS Bahçe Atölyesi’nde düzenlenen kurslar ve atölyelerde, bahçe tasarımı, bahçe türleri, iç mekân bitkileri, teraryum, dikey bahçeler, yosun duvarlar, dış mekân bitkilerine ve bahçelere dair pratik bilgiler halinde aktarmaktadır.

OKAN YILMAZ

Ziraat Mühendisi

ISS Bitki Bakım Hizmetleri Operasyon Direktör Yardımcısı’dır. Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Ziraat Fakültesi, Ziraat Mühendisliği programından mezun olmuştur. Mesleğini icra süresince edinmiş olduğu tüm deneyim ve birikimi; ISS Bahçe Atölyesi’nde düzenlenen kurslar ve atölyelerde, toprak, toprak yapan faktörler, bitki besin elementleri ve gübreleme, budama ve budama metotları, bitki hastalıkları ve zararlıları ile mücadele yöntemlerine dair süreci pratik bilgiler halinde aktarmaktadır.

FATİH AYDIN

Ziraat Mühendisi

ISS Bitki Bakım Hizmetleri Mükemmellik Merkezi biriminde Uzman’dır. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü mezunudur. 2014 yılından bu yana Toprak Analiz Laboratuvarı, Tarımsal Yayım ve Zirai Danışmanlık ve Kalite yönetim sistemi alanlarında görev almıştır. Mesleğini icra süresince edinmiş olduğu tüm deneyim ve birikimi; ISS Bahçe Atölyesi’nde düzenlenen kurslar ve atölyelerde; İç mekan ve dış mekan bitki bakımı, hastalık ve zararlılar ile mücadele, çim alan bakımı ve kompost konularına dair pratik bilgileri aktarmaktadır.

NURGÜL DEFTERLİ

Ziraat Mühendisi

ISS Bitki Bakım Hizmetleri Operasyon Direktör Yardımcısı’dır. Trakya Üniversitesi, Ziraat Mühendisliği Bitki Koruma Bölümünde mezun olmuştur. 2007 yılından bu yana Bitki Bakım, ilaçlama, hastalık ve zararlılarla mücadele, ruhsatlandırma, uygulama ve denetleme görevlerinde bulunmuştur. Edindiği deneyimi ve birikimi ISS Bahçe Atölye’sinde, kursiyerlere aktarmaktadır.